Uzman Klinik Psikolog Bora Yaman

uzman klinik psikolog bora yaman fotoğrafı

2000 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümündeki eğitimini birincilikle tamamlamıştır. 2005 yılında Ege Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini “Ergenlerde Ayrılma Bireyselleşme ve Psikolojik Uyum üzerinde Anne-Baba Evlilik İlişkisinin ve Aile İlişkilerinin Etkisi” isimli tez çalışması ile tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi sırasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünde stajlarını yapmıştır.

2000 yılından bu yana çeşitli kurumlarda ergen ve aileleriyle psikolojik danışmanlık çalışmaları yapmıştır. Ergenlik Dönemi, İletişim, Madde Kullanımı ve Bağımlılık, Etkili Anne-Babalık vb. gibi konularda çok sayıda seminer ve workshop çalışması yapmıştır.

Çeşitli kurumlarda ergen ve yetişkinlerle bireysel psikoterapi çalışmalarını sürdürmüştür. Alanı ile ilgili çok sayıda eğitim, seminer, workshop çalışmasına katılmıştır. Psikoterapi çalışmalarında analitik yönelimi benimsemektedir. Başlıca ilgi alanını Psikanalitik Psikoterapiler ve Lacancı Psikanaliz oluşturmaktadır. Psikoterapi eğitimini Lacancı Forum Türkiye Psikanaliz Derneği’ne bağlı olarak sürdürmektedir.