Uzm. Psikolog Burcu Muşdal Çelebi

Uzman Psikolog Burcu Muşdal

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlayan Psikolog Burcu Muşdal, lisans eğitimiyle birlikte Adli Tıp Enstitüsü, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde stajını tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini, Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında Ruhsal Travma üzerine tamamlamıştır. Tez çalışmasının konusu; Çocukluk Çağı Travmatik Yaşantıların, Çift İlişkisinde İlişki Doyumu Üzerine etkisidir. Çözüm Odaklı Terapi ve Stratejik Aile Terapisi tamamladığı eğitimler arasındadır. EMDR, ( Eye Movement Desensitization and Reprocessing) geçmişte yaşanan olumsuz deneyimlerin bireylerin üzerindeki olumsuz etkisini ortadan kaldırmada kısa sürede sonuç veren ve etkili bir yöntem olarak terapilerinde kullandığı bir terapi yöntemidir.

EMDR yöntemiyle Başağrısının tedavisi konusunda eğitim alan Psikolog Burcu Muşdal ayrıca Cinsellik eğitim ve araştırma derneğinin düzenlediği cinsel tedavi eğitim programını tamamlamıştır.

Kognitif Terapi Derneğinin hazırladığı bilişsel ve davranışçı terapi eğitimlerine devam etmekte olan Psikolog Burcu Muşdal, çalışmalarında genellikle çözüm odaklı terapi, aile terapisi, emdr tekniği ve bilişsel davranışçı terapi tekniğini kullannmaktadır. Birçok psikiyatri kliniği, psikolojik danışmanlık merkezlerinde görev alan Psikolog Burcu Muşdal, Psikoloji Avrupa Danışmanlık merkezini kurmuştur.

Geçmişe ait travmatik deneyimler, ilişki sorunları, depresyon, kaygı bozuklukları, çift ve evlilik terapisi, vajinismus, sınav kaygısı, fobiler, panik atak, performans geliştirme aldatma-aldatılma çalıştığı sorun alanlarından bazılarıdır.

Verdiği Eğitimler: Öfke kontrolü, Stres Yönetimi, Güvenli Davranış Becerileri, Sınav Kaygısı, Eşler Arasında Etkili İletişim Becerileri, Motivasyon Geliştirme, Aldatma ve sonrası, Mutlu Bir Evliliği Sağlayan Beceriler.

Bilimsel Yayınlar

Musdal-Çelebi B, Polat A. The İmpacts of Adult Attachment Styles on Marital Relationshps. The İnternational Journal of Human and Behavioral Science. 2018; 4(1).

Musdal-Çelebi B, Polat A. Çocukluk Çağı Travmatik Yaşantıların, Yetişkin Bağlanma Stillerinin ve Psikolojik İyi Oluşun Evlilik Doyumu Üzerindeki Etkisi. Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi. 2019; 5(1).

Danışan Yorumları

Ad Soyad: D,Ö

Eşim Burcu Hanıma internet üzerinden hakkındaki tavsiyeleri okuyarak ulaştı.Burcu Hanıma Vajinismus tedavisi için gittik. 1 yıldır evliydik ancak cinsel ilişkiye girememiştik,ilk randevumuza giderken aslında hiç ümidim yoktu. Ancak Burcu hanım sayesinde yeniden ümitlendim. Ve terapi süresince verdiği ödevleri yapabildim,sonunda da istediğimiz sonuca ulaştık. Korktuğum kadar hiç bir şey yokmuş. Herkese bu problem için gönül rahatlığıyla Burcu Hanımı ve terapi görmelerini öneririm. Kendisine de çok teşekkür ederim.


Ad Soyad: S,P

Psikolog Burcu Hanıma panik atak tedavisi için gittim. Hiç kurtulamayacağımı düşündüğüm ataklardan Burcu hanımın sayesinde kurtuldum. Kendisine buradan da çok teşekkür ederim.

Ad, Soyad: F,Z

Burcu hanima internet üzerinden yaptigim arastirma sonucu ulastim ve iyi ki de kendisine ulasmisim. Sayesinde vajinismus denen hastaligimi astim.Bu sorun icin onemli olan Burcu hanimla bi tanismaniz, gerisi zaten geliyor.Kendimi cok daha iyi hissediyorum. Kaygilarimin, korkularimin hepsi gecmiste kaldi. Kendisi oldukca icten, guleryuzlu,:guvenilir ve isinde cok deneyimli bir psikolog.Burcu hocama rahatlikla guvenebilirsiniz.Ihtiyaci olan herkese tavsiye ederim.

Ad, Soyad: M,K

üç yıldır mücadele ettiğimiz vajinismus sorununu Burcu hanımın rehberliğinde yendik. Vajinismusun hep bir ertleme hastalığı olduğunu okumuştuk,gerçekten de öyle olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz. O kadar süre hep bugün değil yarın diye diye zaman geçip gitti. Artık daha fazla zaman kaybetmek istemediğime karar verdiğimde , burcu hnm'ı buldum, ve hiç pişmanlık duymadım, burcu hnm gerçekten çok ilgili güleryüzlü pozitif bir insan ve hemen terapilere başladık.Burcu hnm'ın tedavi yöntemi temelleri çok sağlam atmaya yönelik, adım adım başarıya taşıyan bir süreç.Verilen ödevleri düzenli olarak yaptık ve adım adım bir şeyleri başarınca hiç yapamam dediğiniz şeyler bile artık çok kolay gelmeye başlıyor. eşimle vajinismusu yenince kendi kendime şöyle dedim inanınca isteyince oluyor...Bize bu süreçte yardımcı olan (nerdeyse bitme aşamasında olan evliliğimizi kurtaran) sayın burcu hnm’a ve birlikte yol aldığımız başarıya ulaştığımız canım eşime teşekkürü borç bilirim...

Ad, Soyad: D,R

2 aydır evliyim ancak eşimle cinsel birleşme yasayamadık vajınusmus hastası oldugumu ögrendim ve artık benim için tüm zorlukların başladıgını düşünmüştüm ancak internetten burcu hanımla ilgili başarılı yazılar okuyunca tedavi olmaya karar verdim ve sadece 5 seansda bu işin üstesinden gelebildik.baslangıçta cok umudum yoktu ancak burcu hanım sayesinde ve tavsiye ettiği yöntemlerle atlatabildik. kendisine tesekkür etmek isterim gercekten cok basarılı ve doğru yöntemleri var. son olarak şunu söylemek isterimki vajınusmusun kesinlikle tedavisi var önce inanmak ve doktorumuzun yöntemlerini uygulamak yeterli... ben bu problemi burcu hanım sayesinde aştım darısı aşamayanlara...

Ad, Soyad: S,İ

13 yıllık evliyim, Eşimle yaşadığım birçok sorunumuz vardı. Boşanma noktasına gelmiştik. Tavsiye üzerine Psikoloji Avrupa Danışmanlık Merkezine ulaştık. Burcu Hanım ile ilk görüşmemizde sorunlarımızı çözebileceğimizi görmek bizi çok umutlandırdı. Ve gerçekten evlilik terapisinden çok fayda gördük. Evlilik danışmanı olarak Psikolog Burcu Muşdal'ı herkese tavsiye ederim.

Ad, Soyad; C, A

1 buçuk yıldır eşimle cinsel ilişkiye giremiyorduk. Bununla ilgili bir doktor tavsiyesi üzerine Burcu Hanıma ulaştık. Vajinismus tedavisinden fayda gördük, sorunumuz çözüldü. Burcu hanıma çok teşekkür ederiz.