Uzm. Klinik Psikolog Aslı Özerenler

Psikolog Aslı Özerenler

Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2008 yılında mezun olan Psikolog Aslı Özerenler lisans eğitimim sırasında Ege Üniversitesi Psikiyatri Bölümü’nde stajımı yaptı. Lisans eğitimi sırasında travma ve gençlerle ilgili çeşitli projelerde görev aldı. Çeşitli eğitim ve seminerlere katıldı.

2012 yılında Sağlık Bakanlığından Klinik uzmanlığımı aldı. 7 yıldır bireysel terapi ve aile danışmanlığı yapmaktadır.

Aldığı Eğitimler

 • EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) EMDR Derneği
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi - Süleyman Demirel Üniversitesi
 • Aile ve çift danışmanlığı
 • Yetişkin psikolojisi
 • Ailede travma ve şiddet
 • Ergen ve çocuk psikolojisi
 • Ailede cinsel sorunlar
 • Cinsel Terapi Eğitimi – Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  Kadınlarda Cinsel İsteksizlik
  Vajinismus
  Anorgazmi
  Erektil Disfonksiyon
  Erken Boşalma
  Erkeklerde Cinsel İsteksizlik
 • Uluslararası Terapotik Kartlar Eğitimi - ESPCT (“European School Psychology Centre for Training) b
 • Geçmiş yaşam olaylarının analizi
 • Çatışma çözülmesi
 • Kayıp ve matemlerle baş edebilme

Klinik testler

WISC-R (Weschler Çocuklar için Zeka Ölçeği) Türk Psikologlar Derneği

Denver II Gelişimsel Tarama Testi - Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği

MMPI – Ege Üniversitesi

Bender-Gestalt Testi

Koppıtz İnsan Çizim Testi

CAT ( Çocuklarda Tematik Algı Testi)

Louisa Duss Psikanalitik Hikâyeler Testi

Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

Ankara Gelişim Envanteri

OKHT (Okula Hazırlık Değerlendirme Testi)

Metropolitan Okul Olgunluğu Test

Gesell

Uzmanlık Alanları; Aile danışmanlığı Evlilik ve Çift terapisi, Cinsel terapi, Bireysel terapi, Emdr Terapisi

Danışan Yorumları:

Ad, Soyad; H,Y

Eşimle birtakım iletişim sıkıntıları yaşıyorduk. Aslı hanıma çift terapisi için geldik. Daha sağlıklı iletişim kurabilmenin püf noktalarını öğrendik kendisinden. Yardımı için teşekkürler. Düşünenlere de tavsiye ederim.

Ad, Soyad; N,S

Nişanlıyım, evlilikle alakalı bazı problemler vardı kafamda. Aslı Hocayla terapiye başladık, hem verdiği güvenle hem de mükemmel birikimiyle tüm sorun ve korkularımın üstesinden geldim. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Ad, Soyad; N, D

Aslı hocam çok teşekkürler. Yaşamış olduğum tramvalar hayatımı çok olumsuz etkiliyordu sayenizde bütün sorunlarım çözüldü ve artık hayata çok daha olumlu bakıyorum. İyi ki sizinle tanışmışım artık biliyorum ki ihtiyacım olduğunda Psikoloji avrupa da bekleyen çok iyi bir uzmanım var. Düşününlere tavsiye ederim.

Ad, Soyad; A, A

Aslı hoca ya verdiği eğitimler ve püf noktaları için sonsuz teşekkürler sayesinde eşimle olan göremediğimiz sıkıntıları ve sorunları çok çok güzel aştık... kendisine başarılarının devamını dilerim...

Ad, Soyad; E,D

Aslı hanımdan bireysel olarak aldıgım tedavi sayesinde geçmişte yaşadıgım sıkıntılarımdan arındım, sevgilim ve ailem ile aramdaki tüm sorunları çözüp bir cok konuda bana farkındalık sagladı kendisine çok teşekkür ederim.

Ad, Soyad; M, D

Aslı Hanım ile 8 seanslık bir çalışmamız oldu. İlişki problemleri için gittim fakat korkularımın altında yatan sebepleri bulduk ve onları çözüme ulaştırdık. Artık geceleri korkmuyorum, özellikle cinlerden :)

Ad, Soyad: İ,S

Gerek çocukluğumda gerek ergenliğimde yaşadığım büyük tramvalar oldu. Yardım almayı hep reddetmiştim. Taa ki Aslı Hocamla tanışana kadar.. Şu an 20 yaşında bir genç kızım. Yaşadığım tüm zorlukları paylaştığım, destek gördüğüm bir uzmanım var. İçinden çıkmasını imkansız gördüğüm tüm sorunlarımda yolumu aydınlatacak ışığı bulmamı sağladınız hocam.Yardımı doğru yerden aldığımızda hissettiğimiz gücün güzelliğinin tarifi bir hayli zor. Kısaca inancımı tazelediniz hocam. Her şey için teşekkürler..

Ad, Soyad; A, B

Hayat benim için üstesinden gelemediğim, sırtımda taşıdığım bir yük olmuştu. Tüm bu duygularımın sebebinin olumsuz çevresel etkenlere bağlı olduğu, bu olumsuzlukların düzelmesiyle her şeyin yoluna gireceğine inanıyordum. Son dönemde, içinde yaşamış olduğum olumsuz duyguların kaynağının, gerçekte çevresel etkenler olmadığı, tamamen içsel olduğunu fark etmeye başladım. Bu andan itibaren yardım alabileceğim, doğru bir danışman arayışına girdim. Avrupa Danışmanlık Merkezinde Uzman Klinik Psikolog Aslı Özerenler ile terapi sürecine başladık. Terapi sürecinde, danışmanlık yardımı alma fikrimin ne kadar doğru olduğunu gördüm. Terapiye kararlı ve inanarak devam etmem, yaşamış olduğum olumsuz duyguların değişmesini sağladı. Uzun yıllar çekmiş olduğum baş ve sırt ağrılarımın fizyolojik olmayıp tamamen psikolojik olduğunu, ağrılarımın geçmesiyle öğrenmiş oldum. Yaşam sizi duygusal olarak zorluyor, bu da yaşam kalitenizi düşürüyor ise, harekete geçin ve sizin için doğru olacak bir uzmandan profesyonel yardım alın.

Ad, Soyad: M, U

Yeni evliyim nikah günümüzden hemen sonra cinsellik ile ilgili sorunlarım olduğunu düşünüyordum. Eşim ile birlikte Avrupa Danışmanlıkta Aslı hanıma başvurduk , Aslı hanım sayesinde bu sorunların kafamda oluştuğunu anladım ve daha sonrada yine aslı hanımın yardımıyla bu sorunları aşmayı başardım şu anda eşimle çok mutluyum dedikten sonra :) her şey için teşekkür ederim

Ad, Soyad: G, Y

Merhaba Aslı Hocama ne kadar teşekkür etsem burdan az kalacaktır. Birlikte benim için bir imkansızı başardık.4aylık evliydim vajınısmus ile başaçıkamyordum daha once başka bir terapi denemiştim evliliğim başlamadan biteceğini bu sorunun bitmeyeceğini asla başaramayacağımı düşünüyordum. eşimi kaybetmemek için son bir kez farklı bi terapist ile görüşmeyi kabul ettim ve yolumuz Aslı Hocamla kesisti iyi ki de öyle oldu 8 seansın sonunda tüm sorunlar bitmişti evliliğim daha da güzelleşmişti . terapi surecinde eşimin ve Aslı Hocamın bana güveni beni daha da motive etti.Herşey için PsikolojiAvrupa ailesine teşekkür ederiz:)

Ad, Soyad: O, E

Aslı'ya çok teşekkürler, yaklaşık 4-5 ay birçok küçük ve büyük problemi önce analiz edip belli bir teknik ve plana göre çözümlemesi çok profesyonelceydi.

Ad, Soyad: K, T

6aylık evliliğimin her günü vajinismusun yüzünden gözyaşı ve berbat bi şekilde geçti daha sonra internette bu siteyi buldum Aslı hocamın o samimi Güler yüzü ve vajinismusun tedavisini eğlenceli bi şekilde anlatışı ve sevecen tavrı samimi yaklaşımı , yardımları ile 8 haftada sorunsuz bir şekilde atlattık .Meğer boşa üzülmüşüz .Aslı hocama ve psikoloji Avrupa merkezine sonsuz teşekkürler

Ad, Soyad: S, G

Aslı Hn. güleryüzlü ve çözüm odaklı yaklaşımı ile sadece kendi hayatımdaki odakları değil, çocuklarıma, eşime ve iş hayatına yaklaşımımı değiştiren bir yaşam ve bakışa açısı kazandırdı bana. İşini profesyonelce yapan, yaptığı işin sorumluluğunu alan, kendinizi rahatlıkla teslim edebileceğiniz bir uzman. Herşey için çok teşekkür ediyorum.