Kurumsal Psikolojik Danışmanlık

Kurumsal psikolojik danışmanlık hizmeti uzman psikolog kadromuz ile verilmektedir. Kurumunuzda çalışan bireylerin performansını artırma amacı ile psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Kurumlar da aslında kişi için bir ailedir ve aileler her zaman sorunsuz olmazlar. Yalnızca gerçek aileler kendi sorunlarını bir takım duygusal atılımlarla halledebilirler ama kurumlarda duygusallığa yer yoktur. Bu bakımdan herhangi bir anlaşmazlık ya da moral bozukluğu direk şirket başarısına yansır. İşte bunu önlemek için Avrupa'da uzun yılladır devam eden kurumsal psikolojik danışmanlık ülkemizde de var olmaya başlamıştır.

Kurumsal psikolojik danışmanlık bireysel psikolojik danışmanlıktan farklıdır

Farklıdır çünkü bireysel psikolojik danışmanlıkta kişinin sorunları yine kişinin özel yapısı ile çözülmeye çalışılırken kurumlarda bir sorun varsa bunun kaynağı tek tek kişinin özel hayatında aranmaz. Kurumsal psikolojik danışmanlar kurum odaklı ilerler ve var olan sorunun kurumu en az zarara uğratması için çalışırlar. Burada da kişinin iş hayatı ile özel hayatını ayırması gerektiği devreye girer ve kurumsal psikoloji sarmanı tamamlanmış olur.

Kurumsal psikolojik danışmanlık sadece sorun olduğunda

Kurumsal psikolojik danışmanlık sadece sorun olduğunda başvurulacak bir yöntem değildir. Bu şekilde bir cankurtaran olarak görüldüğü takdirde yani sorun çözülmeden sadece üstü örtüldüğünde hedeflenen kurumsal başarıya ulaşmak oldukça zaman alan sıkıcı bir işe dönüşür.

Kurumsal psikologlar, sorunları çözmekle yitirdikleri zamanda çalışanları motive ederse kurum şüphesiz başarılı olacaktır. Sorunları çözmeye gerek duyulmaması demek ise herhangi bir sorunun yaşanmaması demektir ki bunun tek yolu da düzenli bir kurumsal psikoloji ağının sağlanmasıdır. Bu şekilde sürekli kontrol altında tutulan kurumlar, işlerinde başarıya odaklanırlar ve açıkçası bu şekilde işleyen bir kurumda başarı işten bile değildir.