İstanbul Psikolojik Danışmanlık

İstanbul bir şehir değil, bir metropol. Metropol ise şehrin daha büyüğü daha kalabalığı ve aslında daha çekilmezi demek. Nitekim hepimiz mecburen İstanbul'da ya da İstanbul gibi nice metropollerde yaşıyoruz. Beynimiz ya da ruhumuz hatta maneviyatımız ise tam anlamıyla bu metropollerde can çekişiyor.

Psikolojik Danışmanlık

Sağlam psikoloji kişinin beyin kontrolü ile duygu kontrolünün birlikte çalışma işidir. Örneğin durup dururken ağlamak ya da durup dururken gülmek kişinin duygu kontrolünden yoksun olduğunu belirtir ki bu sorun da ancak bir psikolojik danışman ile onanabilir.

Psikolojik danışmanlar, özellikle İstanbul gibi yarı cennet yarı cehennem bir şehirde yaşıyorsanız sizlerin ruh güvenliğinizin yegane sağlayıcılardır. İstanbul'da yaşayan her insanın da bildiği gibi bu şehir tam bir saatli bombadır. Kah trafiği kah insan karmaşası kah hayat pahalılığı ile insanı stresten strese sürükler. Kötü stres ise günümüzde kanserden tutun migrene kadar birçok hastalığın tetikleyicisi hatta sebebidir. Stresin en güzel tedavisi bol oksijendir ama maalesef İstanbul gibi bir kentte bırakın bolcasını bulmayı oksijeni bulduğunuza şükreder hale gelirsiniz bazen.

Psikolojik danışmanlar elbette hayatınızdaki İstanbul stresini azaltmak için işe yarar tedaviler geliştiriyorlar. Hayatınızda stresin neden olduğu ya da olacağı tüm hastalıklardan korunmak için gerekli yardımı sağladıkları gibi onlara bağımlı olmadan hayatınızı nasıl şekillendireceğinizi de size hiçbir kaygı gütmeden anlatıyorlar.

Bu şekilde verilen psikolojik danışmanlık hizmeti aldığınızda şehirdeki hayatın sizi ne kadar etkilediğini farkına varacak ve artık şehre teslim olmayacaksınız. Unutulmamıdır ki sağlıklı bir beyin ve sağlık bir maneviyat olmadan sağlıklı bir bedenin pek de bir kıymeti yoktur çünkü zamanla o bedeni de beyin hasta eder.