İstanbul Bahçelievler Psikolojik Danışmanlık

Hayatta her zaman doğru şeyler yapmayız; hatalar yapar ve bu hataların bedellerini öderiz. Bu hatalarımız bazen büyük sorunlara gebe olur bazen de ufak sıyrıklarla ruhumuz bu hatalarından arınır; ama bu kadar basit olmamalı her şey. Sürekli yaptıklarımızın bedelini ödemek bir kısır döngüden çıkmalı ve hayattan tat almalıyız.

Psikoloji danışmanı

Bir psikoloji danışmanı; aileden, arkadaştan, komşudan farklıdır, tek ortak noktaları ise sizi dinlemeleridir ama bir psikolojik danışman sizin sorunlarınıza çözüm için sizi dinler ve mantıklı doğru kararlar almanızda sizlere yol gösterirler. Bir arkadaşınızla saatlerce bir kafede konuşur, kendinizi hafiflemiş hissedersiniz ama saatlerce konuşmanıza neden olan durum bir daha tekrarlanınca ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz çünkü siz aslında durum karşısında bir tedbir almamışsınız sadece anlık olarak rahatlamışsınızdır.

Bir psikolojik danışman ise sadece dinlemez

Yakınlarınızdan farkı da budur bir psikolojik danışmanın. Sizi dinler ama dinlerken size çözüm sunar ve aynı sorunla karşılaştığınızla kendinizi korumak için yapabileceklerinizi söyler. Aslında size bir nevi yol gösterir ve bu yolun temelini de sizin adımlarınızdan oluşur. Bu bakımdan bir psikolojik danışman sizin hayatınızı oldukça kolaylaştırır ve en önemlisi size hayatı sevdirir.

Hayata Bakış Açısı

Hata, insani bir dürtüdür ama bazı yöntemlerle hayata bakış açımızı değiştirerek hata yapmaktan kurtulabiliriz.

Psikolojik danışmanlıklar aslında tam olarak bunu yapar. İnsanların hayata karşı tutumlarını değiştirerek onlara ulaşabileceği hedefler koyarlar ve bunu yaparken insanları incitmezler. Ruh sağlığımızın el verdiği ölçüde bir güdümle hareket etmemizi sağlarlar; hatta bazen kendimizin bile bilmediği özelliklerini keşfettirirler.

İstanbul için

İstanbul gibi büyük bir şehirde oldukça fazla psikolojik danışmanlık merkezi vardır ve bu merkezler semt semt ayrılır. İstanbul Bahçelievler psikolojik danışmanlık gibi merkezler ise size en iyi sağlık hizmetini vermek için hazırda bekleyen binlerce merkezden sadece birisidir.